تصویر ممکن است تفاوتهای جزیی با کالای اصلی داشته باشد. اما این تفاوتها تاثیری بر عملکرد و کارایی آن ندارند.
| نام فروشنده داخلی | ۱+ عدد | ۱۰۰+ عدد | ۵۰۰+ عدد | ۱۰۰۰+ عدد | ۵۰۰۰+ عدد | ۱۰۰۰۰+ عدد | ویژگیها | ||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| روبوایکیو | 0 | 29,800 | 29,400 | 29,100 | 28,800 | 28,500 | 28,100 | سلامت فیزیکی کالا | |
| الکترونیک یاران | 3 | 597,000 | 592,000 | 591,000 | 591,000 | 591,000 | 591,000 | سلامت فیزیکی کالا ارسال از روبوایکیو ۴ روز کاری دیگر | |
| فراگ | 3 | 38,600 | 33,000 | 31,500 | 30,200 | 29,500 | 29,500 | سلامت فیزیکی و فنی کالا ارسال از روبوایکیو ۴ روز کاری دیگر |
مستندات فنی
| عنوان | مقدار |
|---|---|
| وزن | ۰/۲۳ گرم |
| نوع ترمیستور | NTC |
| مقاومت در 25C | 5 kΩ |
| فرمت پایه | Radial |
| تلرانس مقاومت | 5 % |
| قطر | 2 mm |
| تعداد پایه | 2 |
| قطر پایه | 0.4 mm |
| ارتفاع | 2.7 mm |
| عنوان انگلیسی | 5kΩ NTC Thermistor 2mm |
| وضعیت استفاده | جدید (جدید و استفاده نشده) |
| اصالت | اصل (Original) |
| برند | سایر |
توضیحات محصول
ترمیستور یا مقاومت حرارتی، یک مقاومت حساس به دما میباشد که تغییرات دما باعث تغییر در مقدار مقاومت آن میشود. این ویژگی برای مقاومتهای معمولی یک ویژگی نامطلوب است اما در ترمیستور ها از این ویژگی میتوان در کاربردهای مختلفی از جمله آشکارسازهای دما و ابزارهای اندازهگیری استفاده کرد.
ترمیستورها بسته به واکنشی که به دما نشان میدهند به دو نوع تقسیم میشوند.
- ترمیستور کاهشی (NTC)
- ترمیستور افزایشی (PTC)
- PTC یا ترمیستور با ضریب حرارتی مثبت مقاومت (Positive Temperature Coefficient): در این مدل ترمیستور ها با افزایش دما مقاومت ترمیستور نیز افزایش مییابد.
- NTC با ترمیستور با ضریب حرارتی منفی مقاومت (Negative Temperature Coefficient): این مدل ترمیستورها که رایجتر از نوع قبلی میباشند با افزایش دما مقدار مقاومت آنها کاهش مییابد و از دقت خوبی نیز برخوردارند به طوری که تغییرات اندک دمایی در آنها باعث تغییر زیادی در مقاومت آنها میشود و این ویژگی باعث میشود که بتوان از آنها در کاربردهای که به دقت بالایی نیاز دارد نیز استفاده نمود. عمده کاربرد NTCها در سنسورها و آشکارسازهای دمای محیط و مایعات است.
مشخصات فنی :
نوع مقاومت : NTC
مقدار مقاومت : 5 کیلو اهم
مقدار بتا برابر با 3950 در 25/50 درجه سانتی گراد %1±
تلرانس : 5 درصد
کاربرد های مقاومت حرارتی ( ترمیستور ):
- اجاق های القایی، اجاق های فشار الکتریکی، قفسه های گندزدا و ضدعفونی، اجاق های مایکروویو، گرم کننده های الکتریکی و دیگر وسایل کنترل و تشخیص دما
- تجهیزات اتوماسیون اداری ( دستگاه های کپی، پرینترها، ماشین های فکس، پرینترهای 3 بعدی و ...) برای اندازه گیری و تعدیل دما
- کنترل و تشخیص دمای تجهیزات صنعتی، پزشکی، زیست محیطی، هواشناسی و تولید و پردازش غذا محافظت گرمایی پک های باتری تلفن و شارژرها و دیگر وسایل ارتباطی
خریداران این کالا
موارد زیر را هم خریدهاند














